(Pro mámy, které chtějí být tvůrkyní svého života a oporou svým dětem.)

Sama jsem před devíti lety netušila, jak mocný nástroj držím v rukou. Když jsem čekala naše první dítě a kreslila s ním téma porodu a péče o miminko, otevíraly se přede mnou nedotčené brány a netušené možnosti. 

Komunikovala jsem se synem pomocí obrázků. Malovala jsem, jak se mu v břiše daří. Vymalovali jsme náš porod, kojení, spokojené a šťastné miminko.

S obrázky jsme vyrazili do porodnice. Náš syn přicházel na svět v místnosti, která nesla energii ze všech těch obrázků a společných chvil, které jsme spolu prožívali dlouho před porodem. 

Všechno se událo přesně tak, jak jsme si to vymalovali a vysnili. A já pochopila, že intuitivní kresba je zázračný nástroj, díky kterému můžete podpořit i ty nejsmělejší plány, sny a vize.

První důkazy o fungování intuitivních obrázků byly na světě. Ještě jsme před sebou měli kojení. Sestry na novorozeneckém oddělení vyvíjely tlak. Strašily, že už by měl syn pít. Je snadné vystrašit prvorodičku.  

Místo toho, abych se nechala zastrašit, vytáhla jsem obrázek nesoucí energii kojení – dostatku mléka, pohody, klidu, savé a spokojené miminko… Dala jsem si obrázek na noc pod polštář a popovídala si se synem. Druhý den byl k podivu všech sestřiček z prvorozeného syna největší savec na oddělení. Díky tomu nás propustili domů dokonce o den dřív!

Takhle vypadal obrázek, který nám pomohl zvládnout kojení. Takže pokud vás hned na začátku čtení napadlo:

„To je sice hezké, ale já neumím kreslit,“

můžete mi věřit, že intuitivní kresbu zvládne každý, kdo dokáže držet pastelku mezi prsty.

A to už jsem za sebou měla pár měsíců tréninku. 🙂

První obrázek, který vykouzlil úsměv na tváři miminka v břiše, vypadal takhle:  

Pokud zvládnete nakreslit kruh, zvládnete i intuitivní kresbu. Jsem toho živým důkazem.

Všechny obrázky, i ty, které jsem kreslila úplně na začátku, nám přinesly vytoužené výsledky.  

Nezáleží na tom, jak obrázek vypadá, ale na tom, co do něj vložíte.

Mně osobně intuitivní kresba v počátcích pomáhala napojit se na své dítě a rozumět tomu, co mi chce sdělit.

Když bylo synovi několik měsíců, začali jsme chodit na fyzioterapie. V devíti měsících mi fyzioterapeutka řekla, že potrvá ještě hodně týdnů, než začne lozit po čtyřech.

Po návratu domů jsem vytáhla pastelky. Namalovala jsem synovi obrázek na podporu lezení. Druhý den syn začal lézt! Dostali jsme od fyzioterapeutky velkou pochvalu. Ne za cvičení, ale za obrázek. 🙂

Od té doby jsme intuitivní kresbu využívali vždycky, když jsme potřebovali podpořit. Uzdravit tělo. Najít odpovědi na otázky. Porozumět vztahům… Pastelky se staly naší lékárničkou, pomocníkem i rádcem.

V den třetích narozenin jsme šli se synem na zahradu. Tentokrát chtěl jít syn výjimečně sklepem. Spadl hned za vraty. Zvedla jsem ho ze země a uviděla zakrvácený nos a pusu. Syn brečel. Než jsme se vrátili do domu, měl synův nos dvojnásobný rozměr.

Jelikož vím, co je zlomený nos, nasedli jsme do auta a odjeli k paní doktorce. Navštívili jsme tři ordinace, přesto jsme doktorku viděli jedinou. Věděla jsem, proč tomu tak je: měla jsem čas utřídit si myšlenky. Chodily mi jasné odpovědi na moje otázky. Věděla jsem, proč syn spadl.

A i když události měly hlubší význam, než se na první pohled mohlo zdát, bylo potřeba se vyrovnat se situací prostě a jednoduše lidsky.

„Maminko, namaluj Kubíkovi, jak spadl na nos.“

Vzala jsem do ruky křídu a kreslila na tabuli. Syn pomyslně vedl moji ruku.

„A proč jsi vlastně spadl?“ neodpustila jsem si otázku.

„Protože jsem zapomněl, že je tam kopeček…“ To mi přes vážnost situace vykouzlilo úsměv na rtech. 🙂 Kreslili jsme dál.

„Maminko, namaluj, jak mě držíš v náručí.“

„Maminko, namaluj, jak sedím u paní doktorky.“

„A namaluj i paní sestřičku.“

A o den později?

„Maminko, namaluj Kubíkovi, jak spadl na nos…“

Tento silný zážitek jsme vykreslovali dva dny. Třetí den si na to syn vzpomněl naposled. A já jsem cítila, že zážitek je uzdraven už navždy. Nezůstává na podvědomé úrovni. Je PRYČ!

Syn mi ukázal, jak léčit nepříjemné situace u dětí.

Kdybyste si z téhle stránky měly vzít pro sebe jednu informaci a aplikovat ji ve svém životě… Pokud to bude tahle, bude to velká věc pro vás i vaše dítě.

Uměla jsem s prvním dítětem komunikovat. Druhý syn mi ale přinesl nové poznání. Objevily se u něj zdravotní problémy a já pochopila, že práce je na mně. Potřebovala jsem začít pracovat se sebou.

Pochopila jsem, že dokud nevyřeším svoje problémy, dítě mi je bude zrcadlit.

Která maminka by se na následujících řádcích nenašla…
Chceme pro své děti to nejlepší, ale mnohdy přitom zapomínáme na sebe.
Obětujeme se pro děti a věnujeme veškerou pozornost jejich cestám. Zapomínáme jim ale ukazovat naši vlastní jedinečnou cestu.
Byly bychom rády, kdyby se děti v životě uměly správně rozhodovat. Přitom jsme se zatím samy nenaučily, jak se v životě orientovat.
Nemáme zpracované vlastní emoce… a potom nerozumíme tomu, jak nám je dítě ve vztahu zrcadlí.
Jsme rády, když se děti vyjadřují kreativně, ale pro svoji vlastní kreativitu si čas nenajdeme.
Přepadají nás pocity strachu v této nejisté době a pak nejsme pro děti bezpečným přístavem.
Snažíme se být skvělé mámy, všechno zvládnout, stihnout a pak se v tom ztrácíme samy sobě. Nenajdeme si čas na ztišení, zklidnění, obnovení sil, načerpání energie. Nejsme pak plně v sobě a nemůžeme být pro děti svěží, voňavou zahradou, do které můžou kdykoliv přijít přivonět a načerpat energii.

Soustředíme se v prvé řadě na děti. Měly bychom se ale první soustředit na sebe.

Pokud chcete porozumět svým dětem, neobejdete se bez cesty porozumění sobě.

Dokud nezačneme skutečně prozkoumávat svoje nitro, promítáme naše vlastní zranění, křivdy a nezpracované emoce do vztahu s dětmi. Chybí nám nadhled. Jsme unavené. Cítíme se nepochopené a bezradné. Točíme se stále v kruhu.

Představte si sama sebe jako řeku a vaše dítě jako loďku plující po této řece. Čím je řeka klidnější a jistější sama v sobě, tím se loďce pluje lehčeji. Když je ale řeka rozbouřená, loďka má co dělat, aby se udržela na hladině.

Představte si sama sebe jako řeku a vaše dítě jako loďku plující po této řece. Čím je řeka klidnější a jistější sama v sobě, tím se loďce pluje lehčeji. Když je ale řeka rozbouřená, loďka má co dělat, aby se udržela na hladině.

Není sobecké začít u sebe. Je to to nejlepší, co pro svoje děti můžeme udělat. Tak pro ně budeme čitelné a budeme jim oporou. Budeme růst a kvést a děti můžou přivonět. Budeme pro ně takovou krásnou zahradou, do které se budou rády vracet. Načerpávat sílu… A uvidí příklad toho, jak to v životě chodí. Dokážou pak samy kvést. A být zahradou zase pro ostatní.

Dobrá, ale k čemu mi k tomu všemu bude intuitivní kresba? Nebyl by lepší nějaký kurz, kde mi řeknou, co mám přesně dělat a říkat?

Skrze kresbu se dokážete napojit na své nitro i na svoje dítě. Díky ní můžete samy s dětmi komunikovat. Přestanete hledat, co funguje ostatním. Přestanete používat obecné formulky.

Díky kresbě najdete svoji cestu.

Budete vědět, co funguje vám. Co je dobré pro vás a vaše dítě.

Za chvíli vám povím, jak jsem k tomu dospěla. Předtím vám řeknu, proč bych vám na vaší cestě mohla být průvodcem právě já.

Lucie Vlachopulosová, telepatická komunikátorka
a autorka intuitivních obrázků

Intuitivní kresbě a telepatické komunikaci se věnuji devět let. Začínala jsem komunikací se synem a potom vedla kurzy kreslení a pravidelná setkávání nazvaná Kreslení v kruhu. Moc ráda komunikaci a kresbu kombinuji. Když kreslím, používám i prvky telepatické komunikace. Telepatickou komunikaci zase doplňuji o intuitivní kresbu a získávám tak ucelený pohled.

Při své práci komunikuji s dětmi na dálku. Kontaktovala mě spousta maminek se stejným problémem:

„I když jsem v takovém a takovém kurzu a používám návody a formulky, které nás učí, nefunguje nám to. Nemůžu se s dětmi domluvit. Vůbec na moji snahu nereagují. Nerozumím jim.“

Odpověď dětí byla vždy stejná.

Děti cítily, že maminka používá nějaké formulky. Ony ji ale chtěly opravdovou. Potřebovaly její pravou podstatu, ne formulky. Proto jim přístupy nefungovaly.

Navíc dokud máma nerozumí sobě a snaží se rozumět dítěti, není pevná. Dítě se nemá o koho opřít.

Chci vás pozvat na cestu, na které se nebudete učit obecné fráze. Naučíte se komunikovat jazykem svých dětí. Porozumíte jim.

Říkáte si, že už jste toho udělala tolik: přečetla knihy, zapsala se do kurzu. Máte pocit, že informací je spousta a každý říká něco jiného?

V tom to je. Odpověděla jste si sama. Každý říká něco jiného. Proto nevěřte nikomu. Ani mně. Věřte sobě!

Jestli čekáte návod, co stoprocentně funguje, nedostanete ho. Potřebujete najít, co funguje vám.

Možná jste doposud hledala návody, rady, strategie, techniky. Dívala jste se, co funguje ostatním a snažila se to aplikovat ve svém životě.

Úspěchy se ale nedostavují a vy si připadáte totálně neschopná. Když to funguje Maruš, proč to kruci nefunguje mně???

Nemáte hledat, co funguje… potřebujete najít, co funguje vám. Ukážu vám, jak to najít.

Základem je hledání vlastní jedinečné cesty.

Sama mám mnohdy problém nepodlehnout tomu, co říkají druzí. Je tolik informací. Jak jíst správně, jak… doplňte sama. Ať vezmete, jaký chcete problém, najdete na něj tisíc zaručených cest. Někdy se dostanu na rozcestí a váhám, co je pro mě dobré.

Jako když jsem čekala druhého syna. Měla jsem stále špatné krevní výsledky. Málo železa v krvi. Od začátku těhotenství jsem přitom brala doplňky stravy a homeopatika právě na tohle.

Po pár měsících jsem volala homeopatce. Řekla mi, že ji moje výsledky překvapují, protože tahle kombinace doplňků zatím všem zabrala.

To odpoledne jsem si namalovala obrázek na příčinu problému. Za pár dní výsledky krevních testů ukázaly, že jsem se nejen dostala na spodní hranici normy. Já ji dokonce o dost převýšila!

Někdy prostě můžeme dělat „objektivně“ správné věci, ale nemusí být ty pravé pro nás. A nebo potřebujeme zajít o kousek dál. Abychom věděly, co máme udělat konkrétně my, aby se situace vyřešila. Abychom se uzdravily.

Stejně jako já s krevními výsledky. Potřebovala jsem nedříve pochopit příčinu, proč mám nedostatek železa. Teprve potom bylo moje tělo schopné potřebné látky přijmout.

Takhle vypadal obrázek, díky kterému jsem měla po x letech železo v krvi v normě. A dokonce v těhotenství.

Určitě jste se už setkaly se zaručenými návody, jak si pomoct, jak se uzdravit, jak… Doplňte samy. A teď asi čekáte, že vám napíšu, jak je tato metoda zaručeně nejúžasnější a nejdokonalejší. Nenapíšu…

Pravdou je, že je tak prostá a účinná, že rozum zůstává stát a duše může promluvit. Klidně ji nechejte mluvit!

Moc ráda bych vám vše vysvětlila podrobně. Jenže ani při sebelepší vůli nedokážu rozumem vysvětlit, jak intuitivní kresba přesně funguje. Je to jako snažit se vám vysvětlit, jak u nás dnes voněla grilovaná zelenina. Zaposlouchejte se do zkušeností maminek, které procesem prošly.

„Skrze kresbu přišlo uzdravení ze zdravotního problému. Přišla i komunikace s novou bytostí, která se k nám chystala zrodit...

Prostřednictvím kresby jsem se spojila se svou duší, se svým pravým já. Zázrak nastal, když jsem hlas svojí duše začala následovat. Dokázala jsem překonat překážky, které jsem doposud překonat nedokázala. Skrze kresbu přišlo uzdravení ze zdravotního problému. Přišla i komunikace s novou bytostí, která se k nám chystala zrodit. S mým posláním. V prvotním období mi kresba velmi pomáhala zvládat emočně náročné situace, které jsem měla se svou dcerou. To že si nyní důvěřuji, naslouchám sama sobě, svým pocitům, nacházím odpovědi na své otázky, za to vše Lucii vděčím. To ona mi byla vzorem v tom, co všechno dokáže intuitivní kresba přinést do života. A jsem vděčná svému vedení, že bylo vytrvalé a ukázalo mi tu neuvěřitelnou rozmanitost kresby a jejích darů.“

Dagmar Hradská, autenticky.blogspot.cz
Dáša Hradská

Ještě dva týdny po malování ke mně přicházely informace týkající se kresleného tématu a „řešily se“…

Na první kreslení s Lucií jsem šla ze zvědavosti. Zpočátku jsem ani pořádně nevěděla, co budu kreslit, ale potom se to rozjelo. A dlouho nezastavilo. Ještě dva týdny po malování ke mně přicházely informace týkající se kresleného tématu a „řešily se“. Při dalším kreslení jsem si tedy dovolila otevřít náročnější téma a už v průběhu kreslení to s námi ve skupince docela mávalo. Fyzické projevy na těle, střídání horkosti, zimy, emocí… S intuicí pracuji už spoustu let, ale skupinová práce s kresbou mě nadchla a velmi obohatila. Děkuji za tuhle zkušenost. Navíc Lucie je skvělý průvodce, který ví, co dělá. Doporučuji zažít na vlastní kůži.“

Věra Pospíšilová

„Díky Lucčině intuitivnímu kreslení jsem udělala obrovský krok v životě. Krok od toho, obracet se neustále někam o radu, k tomu, obrátit se konečně sama na sebe…

Je to ten úžasný pocit zjistit, že nejsem ve svém životě „oběť okolností“, ale jeho opravdový tvůrce. Že nejsem odkázaná na často protichůdné rady, které se na člověka valí ze všech stran a tvoří spousty pochybností, ale že se namísto toho můžu zeptat sama sebe! Automaticky se tím zvýší sebehodnota, sebeláska, posílí intuice… Jak to tak píšu, mám pocit, že jsou to klišé, která jsem předtím četla u různých kurzů a seminářů seberozvoje a pro mě zůstavaly prázdnými frázemi… Nemyslím, že intuitivní kreslení je jediná cesta, je jich samozřejmě nespočet, stejně jako lidských osudů. Nicméně pro mě bylo naše setkání průlomové.

Petra Princová
Možná vás napadá: To zní skvěle, ale co když to nedokážu?

Samozřejmě že ano.

Intuitivní kresba je takhle prostá. Je jako loď, která vás doveze až do přístavu vaší duše. Stačí nasednout. Kormidlování přenechte kapitánovi lodi. Užívejte si skvělou plavbu na vlnách vlastních pocitů. Až do přístavu své duše. A kdo chce, může zajet ještě dál. Do přístavu duše svého dítěte.

Já sama umím malovat jen podle předloh. Odmalička jsem v sobě měla velkou touhu kreslit. Vždycky jsem si ale musela brát nějakou předlohu. Mám to tak pořád. Když jsme s kamarády hrávali hru Aktivity, vždycky mi říkali: „Ty jako maluješ?“ 😊

V kreslení zpaměti mě trumfne i syn. Tuším že tak od pěti let. A to bohužel nepřeháním. Ale dnes si uvědomuji, že to v intuitivní kresbě není vůbec na překážku. Alespoň si můžu být jistá, že se do obrázku nesnažím něco vtěsnat hlavou. Je mi jasné, že mi to neuvěří ti, kteří viděli mé obrázky podle předlohy. A možná ani ti, kteří se mnou nikdy nehráli Aktivity. 🙂 Takže tady malé srovnání:

Můžete mi věřit, že slepici na dvorku poznám. Stejně tak dokážu namalovat žraloka, pokud se předtím podívám na jeho obrázek. Pokud ne, dopadne to jako na obrázku. Ty vlevo jsou moje. 🙂

„Klíčové bylo začít – zkusit, že i já mohu kreslit, přestože jsem uvízla v první třídě u kreslení domečku, stromečku a postaviček…

Dát důvěru tomu procesu, v němž duše dostane prostor… To stačí. Všechno ostatní se začalo dít samo. Třeba spojení s tím, co je opravdu důležité, péče o ty aspekty, které opečovat potřebují, naučit se přijímat a respektovat přicházející odpovědi apod. Uvolnění a klid, které jsem po kreslení cítila, mi bylo velkou odměnou. A také kompasem, že ta cesta, po které jdu, je správná. Postupem času jsem se osmělovala, kreslila více a více na různá témata a najednou jsem zjistila, že mi k obrázku přichází i básně. To ony se staly potvrzením toho, co Lucie učí. Svým příkladem dokládám, že vše, co Lucie učí, je nadmíru pravdivé. Tak moc, že se to může zdát až neuvěřitelné, jak něco tak jednoduchého a prostého může přinést do života tak neobyčejné dary. Přeju Vám na této barevné cestě hodně štěstí a lásky. Protože to, o čem jsem hluboce přesvědčena, je to, že to dokáže úplně každý.“

Dagmar Hradská, autenticky.blogspot.cz
Dáša Hradská
Možná si říkáte, někomu to funguje. Ale bude to fungovat i mně?

Intuitivní kresbu používám vědomě už devět let. Pořádám kurzy kreslení. Ze zkušenosti vím, že fungovala všem, kteří se do ní se mnou pustili.

Jednou na kurz přišla Verča. Intuitivně kreslit byla poprvé. Vizuálně ztvárnila své téma. Při závěrečném sdílení se svěřila s trochou skepse v hlase: „Já jsem si k obrázku napsala jen dvě slova. Moc jsem toho nenacítila.“

Přečetla ta dvě slova. Pak pokračovala… Mluvila patnáct minut. Všechny účastnice kurzu s úsměvem na rtech naslouchaly. Verča napoprvé dokázala nacítit tolik podstatného!

Její kresba spolu s ní se vyvíjely a stále vyvíjí. Teď maluje na zakázku nádherné mandaly na sklo. Na otázku, co jí přináší intuitivní kresba, odpovídá:

„Objevují se cesty z nitra, které jsou nám jasnější, srozumitelnější a které se rozplétají do pochopení…

U intuitivního kreslení si nic nevytváříte hlavou – myslí –, ale mluví duše, je to takové přesné vnitřní vyjádření, vyjádření srdcem. Člověku se otvírá to, co bylo hluboko skryto. Už samotná meditace, napojování se na daný problém, velice uvolňuje a dodává duši klid a mír. Toto zdánlivě obyčejné kreslení pastelkami velice obohacuje život.“

Veronika Hladišová

Za celou dobu organizování kurzů kreslení jsem se nesetkala s jedinou ženou, která by nedokázala kreslit. S jedinou, která by se díky kresbě nepropojila více sama se sebou. Proto si troufám tvrdit, že to dokážete také.

Všechny účastnice kurzu kreslení byly schopné během jednoho sezení kreslit a naciťovat pro sebe ty pravé vzkazy.

Doteď jste hledaly, co funguje obecně. Teď můžete hledat svoji vlastní jedinečnou cestu.
Co je tedy intuitivní kresba a jak funguje?

Intuitivní kresba převádí na papír emoce, vztahy, zdraví a různá témata, která těžko převádíme do slov.

Můžete si ji představit jako jakýsi neviditelný telefon, který vás spojí s vaší duší nebo nejvyšší formou vědomí.

Zázračné spojení, které přináší odpovědi na vaše otázky, posílá léčivé paprsky a pomáhá plnit vaše přání.

Kouzelný vypínač, který vás jedním stisknutím naladí na správnou vlnu. Přirovnám ji k elektřině. Chápete, jak přesně funguje? Já ne. Vím ale, že stačí zmáčknout vypínač a rozsvítí se světlo. Stejně funguje i intuitivní kresba. Stačí začít kreslit a věci se před vámi najednou vyjasní.

Je to, jako by vám někdo dal do ruky kompas. Najednou víte, kudy se vydat. Rozumíte sobě.
Zajímá vás, co je na samotné kresbě tak úžasného?
Obrázek je unikátní dílo vzniklé na míru přímo vám.
Intuitivní kresba má ohromnou sílu. S její pomocí můžete docílit uzdravení, pochopení situací, vztahů…
Vzkaz k obrázku nese hodnotné informace, díky kterým pochopíte, co dosud zůstávalo skryto.
Využijte kouzelnou zkratku ke svému já i svému dítěti.
Není nic, co by se intuitivní kresbou nedalo podpořit…
Opravdu existuje něco tak jednoduchého, co funguje jako zkratka k mé duši?

Ano, existuje. Za devět let praxe jsem se setkala se stovkami spokojených klientů. Takových, kteří byli unešení z toho, co jim intuitivní kresba odhalila.

„Ukáže vám směr, nabídne cestu, jak se z problémů dostat, otevře vám oči…

Už rok si připadám, že žiju v epizodě seriálu Doktor House. Kolem syna se od narození pořád něco děje po zdravotní stránce, diagnóza žádná a problémů plno. Klasická medicína potřebuje tabulky a naše dítě jim nesedí ani v těch zdravých ani nemocných. Začala jsem se po mnoha vyšetřeních orientovat na alternativní možnosti řešení našich problémů a shodou okolností jsem narazila přes článek na facebooku na Lucii. Po přečtení dalších článků jsem jí napsala email a dohodly jsme se, že kreslení i komunikace stojí za vyzkoušení. Mockrát jí děkuji za všechen čas na emaily, komunikaci i kreslení. Ačkoliv jsme se osobně nesetkaly, jsem z ní nadšená. Pokud jste se proklikali až sem, pokud čtete reference a máte chuť to zkusit, neváhejte. Lucie za vás vaše problémy nevyřeší, ani vám nedá návod. Dá vám něco daleko důležitějšího a cennějšího – ukáže vám směr, nabídne cestu, jak se z problémů dostat, otevře vám oči. Spousta z nás je neustále svazována tabulkami, myšlením, rozum převažuje nad srdcem, plníme úkoly, zavděčujeme se okolí. Chybí nám intuice. Lucie je velmi moudrá, milá žena a rozhodně její pohled na svět by měl inspirovat co nejvíce lidí. Jsem moc ráda, že jsme se „seznámily“ a jsem jí neskutečně vděčná za pomoc.“

Lucie, maminka Pepči

„Po docela krátké době jsme oba zjistili, že všechny problémy, strachy a starosti pomalu vyprchávají, o zdravotní stránce ani nemluvím.

O velké pomoci paní Lucie jsem se dozvěděla od mojí milé kamarádky a jsem za to moc ráda. Poprosila jsem paní Lucii o namalování intuitivního obrázku nejprve pro mne a potom i pro manžela. Vše, co Lucie nacítila, tak neuvěřitelně sedělo, až jsem se zezačátku zalekla. Po docela krátké době jsme oba zjistili, že všechny problémy, strachy a starosti pomalu vyprchávají, o zdravotní stránce ani nemluvím. Díky Lucii se vydáváme k uzdravení sami sebe a děkujeme jí za její citlivý, milý, láskyplný a vždy povzbuzující přístup.

Lucie a Toník, rodiče Kristýnky

To byli příklady lidí, kteří kouzlo kresby už odhalili. Otázkou je, co může intuitivní kresba přinést vám.

Těch, kteří se skrze mě setkali s intuitivní kresbou a jejími hojivými účinky je tolik… Chtěla jsem, aby všichni měli možnost nacházet odpovědi na své otázky sami… Pomoct si… Uzdravit se…Navázat hlubší spojení se sebouPorozumět svým dětem

Proto jsem pro vás připravila…
Odpovězte si prosím na otázku:

Co kdybych vás provedla BAREVNOU CESTOU…

Co kdybyste díky ní dokázaly nacházet odpovědi na své otázky samy?
Co kdybyste díky ní prohloubily intuici natolik, že byste časem nepotřebovaly ani pastelky, abyste věděly, jakou cestou se vydat?
Co kdybyste se díky ní dokázaly propojit se svým nitrem a uzdravit svoje staré bolesti?
Co kdybyste díky ní důvěřovaly sobě a svému vnitřnímu vedení?
Co kdybyste se díky ní dokázaly hlouběji propojit se svým dítětem a porozumět mu?
Co kdybyste díky ní rozvinuly svoji kreativitu. Jako takovou třešinku na dortu.
Co kdybyste díky ní našly klid, sebevědomí a víru, že vše je tak, jak má?
Co kdybyste i přes přehršel informací věděly, co je pro vás a vaše dítě to pravé?

Jak byste se cítily, kdybyste tohle všechno mohly zažívat? Není to jen pohádka. I vy můžete takový život prožívat.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Možná si teď říkáte, že přeháním. Před deseti lety bych tomu sama nevěřila. Tehdy jsem procházela životem plná strachu a nedůvěry v sebe sama. Nechápala jsem smysl života a byla ztracená sama v sobě… Dnes mám ale nástroj, který mi v životě pomáhá. Kompas, který mi ukazuje cestu. A vím, že takový kompas můžete mít i Vy.

JAKOU HODNOTU BY PRO VÁS TAKOVÁ CESTA MĚLA?

Upřímně vám povím, že pro mě obrovskou. K období, kdy jsem měla pocit, že nemám život ve svých rukou, bych se vrátit nechtěla. Mám krásný vztah s dětmi. Kresbou můžu pomáhat nejen sobě, ale i jim. A je tak prostá, že děti kreslí rády se mnou.

Je to pro mě opravdu cenný dar, který bych teď ráda předala i vám.

Hodnota této CESTY je 12 000 Kč.

Jaký by to byl pocit, kdybyste…

Měly v rukou nástroj, který můžete kdykoliv použít?
Kdybyste vnitřně vyrostly a staly se pevnou kotvou pro své děti a inspirací pro další maminky?
Kdybyste zažívaly nádherný vztah se sebou i svým dítětem?
Stálo by to za to?

Na této CESTĚ vám předám všechno, co jsem se naučila o intuitivní kresbě během kreslení pro klienty i vedení kurzů kreslení. Hodnota je 12 000 Kč, kterou můžete dát například za kvalitní navigaci. Anebo se se mnou a dalšími maminkami můžete vydat k objevení své vlastní navigace, která se vám už nikdy nepokazí, neztratí, ani vám ji nikdo nebude moct ukrást.

Zajímá vás, jak taková cesta vypadá?

Na BAREVNÉ CESTĚ K POROZUMĚNÍ se všechno o intuitivní kresbě nejen dozvíte, ale hlavně ji začnete PRAKTIKOVAT.

Po dobu devíti týdnů se budeme setkávat živě v online prostoru. Během CESTY budeme kreslit v kruhu dalších maminek. Každý týden budeme kreslit na jedno téma.

1. TÝDEN
UZDRAVENÍ DĚTSTVÍ

Potřebujeme začít pracovat na sobě. Na uzdravení starých bolestí a křivd. Přijetí. Budeme stavět domeček pěkně od základů. Během prvního setkání vás provedu meditací, ve kterém obejmete své mladší Já.

2. TÝDEN

UZDRAVENÍ VZTAHU S RODIČI

Když jsem se snažila přijmout sebe, přišla ke mně jasná zpráva: „Dokud nepřijmeš své rodiče, nemůžeš přijmout plně ani sebe.“ Dává to smysl. Máme toho tolik společného. Ne náhodou jsem se k nim narodila. A patří do mého dětství i nynějšího života. Jsou prarodiči mých dětí…

3. TÝDEN
SEBEPŘIJETÍ

U lásky k nám samým vše začíná. Když jsme plné jako pohár, můžeme rozdávat dál. Když ale náš pohár zeje prázdnotou, nemáme z čeho dávat.

4. TÝDEN

UZDRAVENÍ VZTAHU S PARTNEREM

Která maminka by nezažila větší či menší pocity odloučení s partnerem. Hlavně poté, co se nám narodí miminko. Svět je najednou zalitý sluncem a naše pozornost se ve velké míře soustředí na nový život. Pokud to ale nedokážeme správně uchopit, může tím naše partnerství utrpět. Navíc, neděláte to jen pro sebe a partnera. Nemalý užitek z toho bude mít i vaše dítě. Budete pro něj jako dva pevné břehy, mezi kterými může svobodně beze strachu plynout jako řeka.

5. TÝDEN

UZDRAVENÍ VZTAHU S DÍTĚTEM

Neseme si s sebou spoustu bolestí a křivd z minulosti. Z dětství. Svá nevyléčená zranění pak nevědomě přenášíme na své děti. Pojďme uzdravit náš vztah a začít s čistým, nepopsaným listem.

6. TÝDEN

NAŠE JEDINEČNÁ CESTA, POSLÁNÍ

Už byste se rády vrhly na porozumění dítěti. Předtím ale potřebujete porozumět své cestě. Své jedinečné cestě, svému poslání. Je to něco, co vás sytí, dodává energii a můžete z toho čerpat i v době, kdy sil není nazbyt.

7. TÝDEN

KOMUNIKACE S DÍTĚTEM

Budeme kreslit obrázek na porozumění dítěti. V čem mu nerozumíme? Co máme společného? Co nám pomůže posílit náš vztah? Budete se ptát a nacházet odpovědi pod povrchem. Zkusíte se na své dítě naladit telepaticky.

Když jsem se ladila na staršího syna, viděla jsem dvě souběžné cesty. Každý jsme kráčeli po jedné. Dva přátelé, kteří se podporují a inspirují. Není jeden z nás dál nebo výš. Oba jdeme po své cestě, a přitom si tak nablízku…

8. TÝDEN

PODPORA VAŠEHO ZDRAVÍ I ZDRAVÍ DÍTĚTE

Známe to všichni. Když se nám nedostává fyzického zdraví a sil, všechno kolem je jako v mlze a ztrácí jasné barvy a kontury.

9. TÝDEN

ZODPOVĚZENÍ OTÁZEK

Úžasný obrázek nesoucí odpovědi na všechno, co vás zajímá. Potřebujete se na něco zeptat? Nemůžete najít odpovědi na své otázky? Hurá do toho. V devátém týdnu si nakreslíme úžasný obrázek, ve kterém se můžete ptát na všechno, co vás zajímá. A nezapomeňte si psát odpovědi. 🙂

Co vám společné kreslení přinese?
Větší a rychlejší posun vpřed, protože společným kreslením se účinek intuitivní kresby násobí.
Sdílení s ostatními maminkami, protože vyslovení (zhmotnění) nás na naší cestě posouvá rychleji kupředu.
Inspiraci díky tomu, že uvidíte, jak intuitivní kresba funguje dalším maminkám.
Moje vedení a podporu během kreslení.
Meditace a naladění se před kresbou.
Jednotlivá kreslení se budou nést vždy v duchu předem zadaného tématu. Ten můžete buď kreslit a podpořit, nebo si můžete zvolit své vlastní téma.
Kruh bude živý a bude reagovat na to, co momentálně potřebujete řešit a zpracovat.

VIDEOREFERENCE

Aby vaše CESTA byla ještě jednodušší a rychlejší, přidám vám k ní tyto bonusy:
BONUS 1
SOUBOR KRÁTKÝCH VIDEÍ

Čtyři krátká videa (každé cca 10-15 minut). Předám vám v nich všechno, co jsem se za roky praktikování intuitivní kresby dozvěděla.

Po shlédnutí se můžete rovnou pustit do svých prvních kreseb…

Ve videích s vámi budu sdílet…
Přesný postup, jak kreslit.
Přesný postup, jak kreslit.
Druhy intuitivních obrázků a jak je využijete ve svůj prospěch.
Rady a tipy, které vám celý proces usnadní.
Cvičení na rozvíjení intuice.
Jak díky obrázku podpořit uzdravení.
V čem vám kresba pomůže při komunikaci s dítětem.
Jak pracovat s hotovým obrázkem.
Kdy můžete kresbu používat.
Zkušenosti těch, kteří intuitivní kresbu využívají, jejich otázky a moje odpovědi.

BONUS 2
PRACOVNÍ SEŠIT

Tento pracovní sešit vás provede intuitivní kresbou krok za krokem. Navíc v něm najdete dvě mandaly, které čekají jen na to, až je obléknete do slušivých barev.

BONUS 3
NAHRÁVKA MEDITACE VE FORMÁTU MP3

Tato meditace vás skvěle naladí před samotným kreslením. Stačí zmáčknout „play“ a vaše hra s barvami může začít

BONUS 4
INTUITIVNÍ OBRÁZEK SPECIÁLNĚ PRO VÁS BĚHEM SPOLEČNÝCH KRESLENÍ

Během osmi týdnů můžete poprosit mě, případně další maminky ve skupině, o jednu intuitivní kresbu na vaše téma. Můžete si nechat pomoct se zpracováním vlastního tématu, které se vám nedaří vyřešit. 

Během společných online setkání vám na vaši žádost nakreslím jednu intuitivní kresbu na jedno téma nebo jednu otázku. Obrázek vám poté pošlu e-mailem.

Požádat můžete i ostatní maminky ve skupině, které stihnou nakreslit svoje téma a vytvoří pro vás jednu „rychlokresbu“. Podpoří tím vaši cestu a dají nový pohled na situaci. Takové kreslení je vždy dobrovolné. Společným kreslením jednoho tématu zvyšujeme jeho léčebný účinek.

Mít skvělý vztah se sebou i svým dítětem je k nezaplacení!
Hodnota této CESTY je 12 000 Kč.
Pokud byste díky této CESTĚ dokázaly nacházet odpovědi na své otázky samy, stálo by to za to?
Pokud byste díky této CESTĚ dokázaly naslouchat hlasu své intuice, stálo by to za to?
Pokud byste díky této CESTĚ dokázaly více rozumět sobě, důvěřovat sobě, svému vnitřnímu vedení i životu, stálo by to za to?
Pokud byste díky této CESTĚ dokázaly posunout svoji kreativitu takovým způsobem, jaký byste nikdy nečekaly, stálo by to za to?
Pokud byste díky této CESTĚ dokázaly porozumět svému dítěti, stálo by to za to?
Pokud byste díky této CESTĚ mohly zažívat se svým dítětem více pohody, stálo by to za to?

Odpověděly jste aspoň jedenkrát: Ano?

Pokud jste si řekly, Luci, to je skvělé. Jdu do toho, protože takovou hodnotu pro mě BAREVNÁ CESTA K POROZUMĚNÍ má…

Pak mám pro vás skvělou zprávu!
V rámci této akce vás CESTA nevyjde na 12 000 Kč. Získáte ji jen za…
6 000 Kč

Není to skvělé?

Za tuto cenu vám předám vše, co jsem se naučila. Navíc se potkáme online v kruhu kreslících žen, abyste si kresbu zažila na vlastní kůži. Abyste se mohla zeptat na to, co vás zajímá. Abyste vyzkoušela kreslení s ostatními. Abyste viděla, jak kresba funguje ostatním a mohla se inspirovat.

Možná se ptáte, v čem je háček? Proč BAREVNOU CESTU K POROZUMĚNÍ nabízím levněji, než jaká je její hodnota?

Za hodnotou předaných informací a živém kreslení si stojím. Také ale moc dobře vím, že ne každá maminka se na CESTU za tuto cenu může vydat. Proto vám teď nabízím tuhle cenu.

Navíc jste jištěni garancí.

Osobně vám garantuji, že pokud usoudíte, že informace obsažené ve videích a pracovním sešitě pro vás nejsou hodnotné a nebudete se s námi chtít pustit do devítitýdenního setkávání, vrátím vám vaše peníze zpět.

Své CESTĚ věřím, proto nabízím 30 ti denní garanci vrácení peněz.

Poslechněte si videa, začněte jednotlivé kroky praktikovat. Pracovní sešit vám v tom pomůže. Pokud vás to ani poté neosloví, napište mi do třiceti dnů a já vám vrátím vaše peníze.

S těmi ostatními se budu těšit na pravidelných setkáváních.

Na samotné kreslení garanci už nenabízím.

Důvod je prostý. Vím, jakou má kreslení moc. Chci, aby se kreslení zúčastnily jen ty maminky, které na sobě chtějí pracovat a myslí to vážně.

Beru za svou zodpovědnost, že pro ně vytvořím bezpečný prostor. Tohle je způsob, jak takový bezpečný prostor můžu zajistit.

Proto vás prosím…

Pokud nevěříte, že informace ve videích a převedení do praxe, spolu s pravidelným kreslením v kruhu ostatních maminek, pro vás mají tuhle hodnotu, nepřidávejte se prosím.

Tahle cena je pro mě dost nízká na to, aby si ji mohly dovolit maminky, které v kurzu vidí hodnotu, ale nemají víc peněz. Ale současně dost vysoká na to, aby se k CESTĚ přidaly jen ty maminky, které ve svém životě opravdu chtějí udělat VELKOU změnu.

Dává vám to smysl? Tak vyplňte přihlášku…

Vyplněním přihlášky získáte:

9 online setkání v prostředí GoogleMeet. Setkáme se živě v kruhu dalších kreslících maminek. Každá maminka bude mít pohodlí svého domova a přitom budeme násobit účinek kreseb společným kreslením.
Čtyři patnáctiminutová videa. Ve videích vám předám vše, co jsem se za devět let praktikování intuitivní kresby dozvěděla. Na základě těchto informací se můžete rovnou pustit do svých prvních kreseb.
Pracovní sešit, který vás provede intuitivní kresbou krok za krokem.
Nahrávku meditace ve formátu MP3. Tato meditace vás skvěle naladí před samotným kreslením.
Jeden intuitivní obrázek na vámi zadané téma. Obrázek nakreslím na společném setkání a zašlu vám ho na vaši e-mailovou adresu.

VIDEOREFERENCE…

Varování: Intuitivní kresba je opravdu jednoduchý, zato ale mocný nástroj.

Jakmile se ji naučíte používat, uvědomte si moc, kterou máte. A slibte mně i sobě, že ji budete používat vždy pro dobro. Ať už své nebo ostatních.

BAREVNÁ CESTA K POROZUMĚNÍ je pro vás, pokud…
Cítíte, že dnešní doba vyžaduje víc než zaměření se na levou mozkovou hemisféru. Toužíte zvolnit, načerpat energii, sílu a klid.
Už jste unavené hledáním odpovědí a těch pravých cest pro vás někde venku místo uvnitř sebe.
Na sobě chcete pracovat, poznávat více sebe, své děti a společně s nimi růst.

Pokud jste se v některém bodě našly, doporučuji vám přidat se k nám.

Jednou se mě kamarádka ptala, jak poznám, že je čas na kreslení. Jak poznám ten impuls. Nečekám na impuls, prostě kreslím. Vím, že není potřeba čekat na správný čas.

PROTOŽE TEN SPRÁVNÝ ČAS JE PRÁVĚ TEĎ.

Připojte se ke mně a dalším maminkám, se kterými se potkáte na online setkáních. Těším se na vás.

Prosím, nepřidávejte se k nám, pokud patříte do jedné z těchto skupin:
Nejste ochotné pustit se do kreslení a prozkoumávání své pravé podstaty.
Nejste ochotné hledat souvislosti v životě a příčiny problémů.
Rozumíte sobě i svému dítěti/dětem dokonale a nevěříte, že byste se mohla posunout ještě někam dál.
Máte se sebou i s dětmi skvělý vztah a nepotřebujete na něm nic měnit ani zlepšovat.

Jestli jste se našly mezi těmito maminkami, prosím, nepřidávejte se k nám. Jestliže sobě i svým dětem dokonale rozumíte, gratuluji vám a nic kromě relaxace a rozvíjení kreativity vám nepřinesu.

A pokud patříte mezi ty, které nejsou ochotné se do kreslení pustit, nemůžu vám být dobrým průvodcem. Byla by to pro vás ztráta času.

Lekly jste se trochu při čtení předchozích řádků? Napadlo vás, kolik to zabere času?

Intuitivní kresba se dá zvládnout i za pár minut. Nejprve ale potřebujete dát prostor sobě a setkávat se s námi na kreslení. Takže ano, zabere to čas a bude vás to stát peníze. 

Pořád ještě máte možnost přijít si na vše vlastní cestou, nebo se k nám přidat a využít sílu společného kreslení.

Tady je krátké shrnutí…

PŘIDÁNÍM SE NA BAREVNOU CESTU K POROZUMĚNÍ:

ZÍSKÁTE:

9 online setkání v prostředí GoogleMeet. Setkáme se živě v kruhu dalších kreslících maminek. Každá maminka bude mít pohodlí svého domova a přitom budeme násobit účinek kreseb společným kreslením.
Čtyři patnáctiminutová videa. Ve videích vám předám vše, co jsem se za devět let praktikování intuitivní kresby dozvěděla. Na základě těchto informací se můžete rovnou pustit do svých prvních kreseb.
Pracovní sešit, který vás provede intuitivní kresbou krok za krokem.
Nahrávku meditace ve formátu MP3. Tato meditace vás skvěle naladí před samotným kreslením.
Jeden intuitivní obrázek na vámi zadané téma. Obrázek nakreslím na společném setkání a zašlu vám ho na vaši e-mailovou adresu.

Vyplňte svou přihlášku zde. Nemůžete ztratit, můžete jen získat!

12 000 Kč  6 000 Kč

5 000 Kč

Ptáte se, proč nabízím tak velkou slevu?

Cítím, že moje cesta je učit lidi komunikovat způsobem, který nevyžaduje slova. Nacházet podstatu pod povrchem. Ukazovat, jak najít cestu k sobě a dětem.

Rozhodla jsem se proto, že tuto CESTU včetně bonusů nabídnu na 14 dní za nižší cenu. Pořád je ale dost vysoká na to, aby se přidaly jen maminky, kterým ta změna stojí za to. Které opravdu vezmou pastelku do ruky a začnou měnit svůj život.

Protože když do toho dáte své peníze a tím i energii, budete z kresby chtít pro sebe získat co nejvíc. A o to jde především.

Slevu také tentokrát nabízím proto, že se jedná o předprodej. Videa vám zašlu na konci července a na online setkávání budete muset počkat až do září. Nerada bych kreslení naplánovala na období prázdnin, kdy se rodiny rozjíždí na dovolenou.

Pokud ale během prvních třiceti dnů od obdržení videí zjistíte, že to není cesta pro vás a nijak vám to nepomáhá, napište mi. Bez otázek vám vrátím peníze. Pokud si nezískám vaši důvěru já, ani intuitivní kresba, nezasloužím si vaše peníze.

Nejčastější otázky a odpovědi…

Jak probíhá platba?

Platba probíhá převodem na účet. Po odeslání objednávky obdržíte platební údaje e-mailem.

Co se stane po odeslání platby?

Na vámi zadaný e-mail vám zašlu bonusy kromě mé kresby, která vznikne až na online setkání, a videí, která zašlu v červenci.

Kdy a jak proběhnou online setkání?

První setkání proběhne minimálně měsíc po zakoupení CESTY, abyste měla čas se seznámit s intuitivní kresbou díky videím a vyzkoušet ji v praxi. Setkáme se na GoogleMeet. První setkání se uskuteční v polovině září 2021 ve všední den v odpoledních hodinách. O přesném čase vás budu včas informovat e-mailem.

Kolik času si mám vyhradit na jedno setkání?

Jedno setkání bude trvat dvě a půl hodiny. Jak znám sebe a Kreslení v kruhu, vyhraďte si radši tři hodiny. 😊

Proč dáváš tak vysokou slevu, když si za hodnotou produktu stojíš?

Chci dát možnost těm maminkám, které v CESTĚ vidí hodnotu, ale za plnou cenu by se na CESTU s námi vydat nemohly. Navíc si na kreslení budeme kvůli prázdninám muset počkat o něco déle. A v neposlední řadě jako poděkování za důvěru, že se se mnou a dalšími maminkami na CESTU chcete vydat.

Co budu potřebovat na CESTU?

Na kreslení postačí pastelky a papíry. Nic víc nepotřebujete. Na online setkání počítač s připojením. J

Kolik času mi to zabere?

Intutivní kresba nezabere hodně času. I pětiminutová kresba je ozdravná. Abyste pro sebe z kresby získala co nejvíc, doporučuji kreslit pravidelně. Pravidelněji než jednou za rok. Ale i to je víc než nic. J

Pro maminky jak velkých dětí je výzva určená?

Žádné věkové omezení neexistuje. Výzva je vhodná jak pro maminky, které se teprve chystají otěhotnět, tak pro ty, které chtějí komunikovat s miminkem v bříšku, i pro ty, které chtějí porozumět svým malým dětem, ale i puberťákům. A i v případě, že máte děti dospělé, jsem si jistá, že vám CESTA přinese mnoho poznání.

Pomůže mi CESTA K DĚTSKÉ DUŠI i pokud nejsem máma?

Určitě. I pokud nejste máma, můžete se s námi vydat na objevování své pravé podstaty. Objevování souvislostí, hledání příčin pod povrchem a ozdravění. Prohlubovat vztah se sebou, intuici a kreativitu může každý.

V čem je tato metoda výjimečná? V čem se liší od jiných?

Je výjimečná ve své jednoduchosti a přitom účinnosti. Kreslit může každý. Můžete kreslit se svými malými i velkými dětmi. Samy. Intuitivní kresba je jako loď, která vás doveze do přístavu vaší duše. Její genialita spočívá v tom, že vám nedá univerzální návody, ale dá vám daleko víc. Díky ní nebudete používat nějaké cizí postupy, ale hledat jedinečnou cestu a vlastní odpovědi.

Zvládnu to?

Zvládá to sto procent žen, které se mnou začaly kreslit. Zvládnete to i vy. V jednoduchosti je síla. A intuitivní kresba právě takto jednoduchá a silná je.

Co když se mi videa a bonusy nebudou líbit?

Klidně mi napište do třiceti dnů od obdržení videí a já vám bez otázek vrátím vaše peníze v plné výši zpět.

Co když mám přesto ještě nějakou otázku?

Napište mi na mourovatykuba@gmail.com nebo zavolejte na tel. číslo

+420 774 830 849 a já vaši otázku ráda zodpovím.

Rozhodnutí je jen na vás… máte na výběr…

MOŽNOST 1: Vypnout tuhle stránku, protože na zázraky nevěříte a nechce se vám zkoušet něco nového. Pokud jsem vás já ani zkušenosti těch, kteří kresbu využívají, nepřesvědčily, k CESTĚ se nepřidávejte.

MOŽNOST 2: Můj text vás přesvědčil, že intuitivní kresba je skvělá možnost, jak poznat sebe i své děti. Jak se v životě posunout dál. Jak nacházet odpovědi na své otázky. Jak být intuitivnější a kreativnější.

Stále je ještě možnost, že se budete učit jinde. Nebo můžete na vše přijít samy. Taková cesta je sice delší, ale můžete na ní poznat spoustu objevného. V takovém případě vám držím pěsti a jsem ráda, že jsem vás k tomuto kroku inspirovala.  

MOŽNOST 3: Rozhodnete se přidat na BAREVNOU CESTU K POROZUMĚNÍ a setkat se se mnou a dalšími maminkami na živých online kresleních. V tom případě si vážím vaší důvěry a těším se na viděnou a společné kreslení.

Navíc máte moje slovo, že pokud během třiceti dnů zjistíte, že informace obsažené ve videích pro vás nejsou hodnotné, vrátím vám peníze zpět.

Vyplněním přihlášky získáte:

9 online setkání v prostředí GoogleMeet. Setkáme se živě v kruhu dalších kreslících maminek. Každá maminka bude mít pohodlí svého domova a přitom budeme násobit účinek kreseb společným kreslením.
Čtyři patnáctiminutová videa. Ve videích vám předám vše, co jsem se za devět let praktikování intuitivní kresby dozvěděla. Na základě těchto informací se můžete rovnou pustit do svých prvních kreseb.
Pracovní sešit, který vás provede intuitivní kresbou krok za krokem.
Nahrávku meditace ve formátu MP3. Tato meditace vás skvěle naladí před samotným kreslením.
Jeden intuitivní obrázek na vámi zadané téma. Obrázek nakreslím na společném setkání a zašlu vám ho na vaši e-mailovou adresu.
Fakturační údaje: