Kniha o velkém přátelství, touze srdce a splněných přáních

[fb-sdilet]

O čem kniha je

Kniha pro malé i velké. Příběh o malé duhové víle, která spadne z nebe. K tomu, aby se mohla dostat zpátky na nebe, potřebuje na Zemi najít alespoň jednoho opravdového přítele.

Kniha nádherně ilustrovaná jednou malou ilustrátorkou.

Vezměte i vy pastelky a pomozte dokreslit její příběh svýma očima.

Mám ráda pohádky a pohádkové příběhy. Zvláště ty, v kterých je ukryta hluboká moudrost a pochopení života. Poetický – něžný příběh o velkém přátelství mezi Světlankou a duhovou vílou mě nesmírně dojal. A od té doby, když je mi smutno nebo se cítím sama a opuštěná, což se někdy stane každému, i dospělému, tak si vzpomenu na duhovou vílu. Mám ji totiž ukrytou v srdci. A pak stačí jen srdce otevřít, ona se na mě usměje a já cítím, jak je mi na světě lehce a radostně. A totéž přeji i vám, milí malí čtenáři, ať vás příběh potěší a dodá odvahy a moudrosti vnímat svět radostně a s láskou.

Iveta Dušková
Iveta Dušková, herečka

Proč kniha vznikla

Samotná inspirace ke knize byl pro mě příběh sám o sobě. Moje milovaná kamarádka, se kterou jsem měla velmi blízký vztah už od dětství, se rozhodla, že se přestěhuje do Austrálie.  Uronila jsem tehdy nejednu slzu. Cítila jsem, že ji ztrácím. Bylo mi hrozně.

Postupem času jsem začala pociťovat, že ji chci na její cestě podpořit. Ona neopouštěla mě, hledala jen své štěstí. Pochopila jsem, že na mně je, abych se radovala s ní a přála jí ho, ne abych truchlila.

Než odcestovala, zdál se jí o nás dvou sen. V tom snu jsme společně tahaly duhu k nebi. Smály jsme se u toho a měly takový pocit štěstí jako nikdy dříve.

Naše přátelství jejím odjezdem neutrpělo, naopak se posílilo. A já jsem jí jako výraz vděčnosti za naše přátelství chtěla napsat příběh, příběh o nás dvou. Původně soukromé vyznání blízké kamarádce jsem rozšířila a přepsala do dnešní podoby. Stala se z něj pro mě oslava přátelství.

Takže pokud máte někoho rádi jako já Duhovečku a ona mě, je dost dobře možné, že je příběh i o vás…

Dojemné je to velice, převelice!!! Chytré a pravdivé. A uvěřitelné, to hlavně tomu sluší.

Zdeněk Trčálek, herec
Zdeněk Trčálek, herec

Jak kniha vypadá

Proč by kniha Duhové přátelství neměla chybět ve vaší knihovně

  • Přináší krásné poselství o opravdovém přátelství. V příběhu je ukryto množství myšlenek, které vám pomůžou v situacích, které denně všichni řešíme – například jak se správně rozhodnout, když si nevíme rady, nebo jak dosahovat cílů.
  • Kniha je plná nádherných dětských ilustrací.
  • Najdete v ní volné stránky označené symbolem barvy a štětce, abyste do ní mohli kreslit vy nebo vaše děti. Tak vznikne jedinečná kniha, kterou nikde jinde nenajdete.
  • Kniha nám připomíná, že naše přání jsou důležitá. Můžete si je do knihy napsat a nakreslit, pomůžete tak jejich uskutečnění.
  • Kniha vypráví příběh každého z nás. Věřím, že v ní objevíte naše pozemské putování, směřování k vyššímu, objevování naší pravé cesty, touhy srdce a touhy po svobodě.

Ahoj LUCKO. Knížka Duhové přátelství se mi moc a moc líbí. Líbí se mi, jak jsi to krásně napsala. Tuto knížku si budu číst znovu a znovu. Líbí se mi, že si tam můžu nakreslit co chci. Jsou tam krásné obrázky. Celá knížka se mi líbí. Chci ji dát mojí kamarádce, kterou mám moc ráda,,jako Světlanka Duhovečku,,

Eliška Uhlířová, 10 let
Eliška Uhlířová, 10 let

To není všechno

Navíc jsem pro vás připravila dárek. Je jím sada patnácti kartiček obsahující myšlenky z knihy. Karty jsou v barvách duhy, a tak bude záležet jen na vás nebo vašich dětech, jakou duhu si doma vytvoříte.