Instrukce pro děti aneb jak na rodiče!

Upozornění: Tento text je psán pro děti. Respektujte, prosím, toto sdělení, a pokud jste rodič, nečtěte dál!

Myslím to vážně!

 

Je krásný den. Možná venku prší, ale to nic nemění na skutečnosti, že je prostě krásný den. Tvoje kreativita se hlásí ke slovu a tvé ruce touží tvořit. Dostaneš skvělý nápad! Vymaluju tuto nevýraznou mdlou zeď, aby byla hezká. To rodičům jistě udělá radost! (Samozřejmě vím, že tě nemusí napadnout zkrášlit jenom zeď…)

Od myšlenky není daleko k činu, a tak se pustíš rovnou do díla.

Tvoje dílo může vypadat takhle:

A20160426_221132

Nebo takhle:

A13083153_1183692411641032_8388391153203418052_n

Nebo takhle:

APicMonkey Collage

Nebo dost možná úplně jinak, třeba zrovna jako u vás doma.

 

Také je možné, že budeš mít pomocníka, a pak vám společně samozřejmě půjde práce lépe od ruky!

A10367815_10205554432482054_6146247222878406875_n

Když už jsi s prací téměř hotová/ý, vrací se domů rodiče. Těšíš se, jsi plná/ý očekávání, to bude překvápko!

Taky že jo!

Jenže místo slov chvály a ocenění začínají lítat hromy blesky nejen venku, ale už i doma v pokoji. Maminka je celá bez sebe a tatínek už napřahuje ruku… Dál radši psát nebudu…

 

Milé děti, také se vám to už někdy stalo? A nevěděli jste, jak z toho ven? Tak poslouchejte, nebo raději čtěte dál. Poradím vám pár fíglů, jak z toho vybruslit, i když do prvního mrazíku je ještě daleko.

 

Takže, milé dítko:

A13062197_1001137963302412_7206481998349261759_n

Fígl číslo 1:

Zkus použít některou ze svých opičin. Vyber ze svého repertoáru takovou, která má vždy zaručený úspěch. Snaž se dělat něco, co tvoje rodiče určitě pobaví.

Ráda bych ti sem napsala pár tipů, ale zrovna mě žádné nenapadají. Věřím, že ty už něco vymyslíš!

Pozor! Pokud tě zatím nic nenapadá, doporučuji na chvíli potlačit vlastní kreativitu a zaměřit se na vysledování nejúspěšnějších opičinek!

Jen tě snažně prosím, potlač na chvíli svoji upřímnost a nepokládej v této fázi rodičům otázku, kterou pokládá náš syn: „Proč to tady nechcete mít hezké?“

A13081743_1133655306657306_1594751566_n

Pokud to nezabere a ve tváří tvých rodičů se pořád zračí vrásky zloby a rodiče ti vyhrožují, nadávají a bědují, uchyl se k fíglu číslo 2.

 

Fígl číslo 2:

Zapomněla jsem ti říct, že tento fígl je jen pro ty, kteří bydlí v domácnosti s nějakým zvířátkem, nejlépe s pejskem. Pokud to není tvůj případ, přeskoč rovnou k fíglu číslo 3. Promiň, víc ti nemůžu pomoct – i když je pravda, že dcerka mé kamarádky zkusila zapojit do fíglu číslo 2 houpacího koně. Jenže jediný, kdo nakonec skutečně věřil její historce, byla ona sama. Takže tento postup nedoporučuju.

Pro ty z vás, kteří zůstávají na tomto řádku, mám druhý tip!

Pokud ti už vážně hrozí nebezpečí a máte doma pejska nebo jiné šikovné zvířátko, zkus se tvářit nejnevinněji, jak jen to půjde a očima jemně mrskej směrem ke zvířátku. Můžeš taky trochu našpulit rtíky.

Ano, uznávám, že svalování viny na druhé není nejlepší cesta. Ale o převzetí zodpovědnosti tento článek není! Něco ti povím, ale myslím, že ty to už stejně víš: Pokud jsi zatlačená/ý do kouta a je na tebe vyvíjen nepřiměřený tlak, však to znáš – jen blázen by se nesnažil zachránit si vlastní kůži!  

Tomuto fíglu dávám šanci tak 50 na 50. Teda, budu upřímná: Moc velké šance ti nedávám, ale řídím se heslem: když je zle, zkusit se má vše!

 

ADSC00850

 

Fígl číslo 3:

Tak tady jde opravdu do tuhého.

Pokud rodiče neobměkčila tvoje rozkošnost a skutečně si nemyslí, že umělecké dílo má na svědomí váš zvířecí mazlíček, uchyl se k poslednímu fíglu. Nebude to procházka růžovým sadem, ale pořád lepší, než ztratit kus důvěry ve vlastní rodiče!

Takže, pokud jsi připraven/a, čti dál.

V případě, že nezabral žádný z výše uvedených fíglů, máš poslední naději. Ale uklidním tě, ta zabere zaručeně vždy!   A o čem že je řeč?

Musíš vzbudit v rodičích strach! Neboj se, vím, o čem mluvím, také jsem rodič, takže mě poslouchej.

Když se o tebe rodiče budou bát, máš vyhráno!

Jak na to? Zkus použít jednu z navrhovaných rad. Pokud budeš patřit k pokročilejším, můžeš rady libovolně mísit dohromady nebo přidat některý vlastní tip. Kreativitě se meze nekladou – když už jsi kvůli ní v průšvihu, tak ať se teď holka snaží, aby tě z něho dostala, no ne?

Takže:

  • Chytni se za hlavu nebo kolem krku – záleží na tom, kde se ti bude držet lépe. Můžeš zkusit hlasitě zakašlat, obrátit oči v sloup nebo trochu zasténat. Také se vyplatí přejít z mluvení rovnou na kuňkání – to určitě znáš a nemusím ti to dál vysvětlovat.

Jo a nezapomeň kuňkání proložit občasným procítěným povzdechem!

 

  • Také můžeš zkusit spadnout. Tento bod doporučuji jen pro ty skutečně zdatné v této disciplíně, vyžaduje totiž hodně cviku!

Pozor! Důležité je málo spadnout a hodně brečet. A nejdůležitější je samozřejmě dodržet pořadí a intenzitu hlasového projevu. Pokud to popleteš a spadneš hodně a budeš málo plakat, kýženého výsledku se nedočkáš. A navíc tě to bude pořádně bolet!

 

Pokud se ti některá z uvedených možností podaří zrealizovat, rodiče o tebe budou mít strach a nakonec jim stejně dojde, že jsi důležitější než cokoliv jiného na světě! Že jsi důležitější než nepořádek v bytě nebo pomalovaný koberec.

AIMG_8445

A také se ti podaří další skvělý kousek! Nejen že si zachráníš kůži ty, ale zachráníš také své rodiče, protože oni neztratí ani ždibec té bezmezné důvěry, kterou do nich dnes a denně vkládáš.  

Drž se! Myslím na tebe!

 

 

Sdílet článek

Share on facebook
Facebook
Lucie Vlachopulosová

Lucie Vlachopulosová

Specializuji se na telepatickou komunikaci a komunikaci pomocí intuitivních obrázků a pomáhám ostatním, aby porozuměli nejen dětem, ale především sami sobě.

Můj příběh...

Nejnovější příspěvky

malý tyran

Malý tyran

Jednoho máme doma. Teda minimálně se tak jmenuje kniha v naší knihovně, kterou jsem nikdy nečetla. Mám pocit, že podle měřítka některých lidí bychom jednoho malého

Lucie Vlachopulosová | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |